KONST / Litografier / Färglitografi 14257359
*
nr 1425 7359
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 18:28:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 08:25:08
1
300 kr
16/10 12:21:19
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs mer om Birgit Skiöld
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 30x47cm birgit skiöld färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs mer om Birgit Skiöld
nr 1425 7359
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/10 08:25:08 | 1 | 300 kr |
| 16/10 12:21:19 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk mÃ¥lare och grafiker född 1923, död 1982 .Läs mer om Birgit Skiöld
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 30x47cm birgit skiöld färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



